Warning: Creating default object from empty value in /data03/virt46310/domeenid/www.pfk.ee/htdocs/plugins/system/shinetheme/core/wp_shortcodes.php on line 97
Ettevõtete asutamine - Pärnumaa Finantsarvestuskeskus

Osaühing on kõige levinum väike-ettevõtluse tegevusvorm ja selle asutamiseks lepi meiega kokku aeg, võta kaasa oma ID-kaart koodidega ja tule meie kontorisse.

Enne meie jutule tulekut oleks kasulik teha ja läbi mõelda järgnevad toimingud:

1) Vali oma ettevõttele nimi, kontrolli selle sobivust äriregistri portaalis.

2) Kontrolli, kas selle nimega saad registreerida omale .ee domeeni, juhul kui tahad omale kodulehte teha, tõenäoliselt ju tahad …

3) Raha on sul vaja: asutamine (kõik hinnas pakett)* 350 eurot ja osakapitali sissemakseks 2500 eurot (mitterahalist sissemakset kiirmenetluses kasutada ei saa). NB! kontrolli, kas su pangas määratud ülekandelimiidid on piisavad, kui mitte, tuleb vahepeal pangakontorisse joosta.
Lubatud on asutada osaühing ka ilma sissemakseta, aga arvesta, et see info on äriregistris avalik ja näeb veidi kurvavõitu välja. Aga kahtlemata on see variant, kui seda raha otseselt algul vaja ei ole ja vaba raha niipalju samuti pole. Dividende enne maksta ei tohi, kuni sissemakse tehtud. Lubatud on ka dividendid välja arvestada ja osakapitali sissemaksenõudega tasaarvestada, summalt tuleb ära maksta tulumaks nagu oleks dividendid reaaselt välja makstud. 

 4) Uuri välja oma valitud tegevusala EMTAK kood.

5) Ole kindel, et sinu pangakonto päevalimiit võimaldaks maksta osakapitali sissemakse.

 

* Kõik hinnas pakett sisaldab:

  • -Ettevõtte asutamist
  • -Riigilõivu tasumist
  • -Käibemaksukohustuslaseks ragistreerimist

 

Soovid firmat asutada - Võta meiega ühendust